+48 720 745 201

Warsztaty Zdrowej Efektywności

Chyba żaden pracodawca nie chciałby, żeby jego ludzie przychodzili do pracy, jak za karę. Mimo licznych starań, dodatkowych benefitów i działań employer brandingowych – ostatecznie każda firma zmaga się z tym, żeby zatrzymać u siebie najlepszych ludzi.

W pewnym momencie zdałem sobie sprawę z tego, że styl pracy, który wypracowałem nie wywołuje u mnie tego uczucia „pracowania za karę”, mimo że zakres obowiązków i obciążeń był dużo większy, niż w korpo.

W trakcie Warsztatów Zdrowej Efektywności przekazuję praktyczną esencję tego modelu i dopasowujemy ją do struktury Waszej organizacji.

Wszystko w myśl prostej zasady – praca złożona jest z tych samych elementów, co gry. Jeżeli praca nie sprawia pracownikom satysfakcji – to znaczy, że w grze brakuje jakichś elementów. A kiedy je uzupełnimy, to praca stanie się równie ciekawa i angażująca, co najlepsze gry.

Niemożliwe? Spotkajmy się i pokażę Wam, jak to osiągnąć w Waszej organizacji.

FIRMA JEST, JAK DRUGA RODZINA

Dobra połowa benefitów i kart multisportu leży nieużywana w zasadzie w każdej firmie. Prywatne ubezpieczenia na pewno skracają czas oczekiwania do lekarza, ale czy nie lepiej byłoby, gdyby nie był potrzebny? Fajnie jest zrobić film o tym, jak fajnie się pracuje w Waszej organizacji – ale czy faktycznie ludzie to czują przychodząc każdego dnia do pracy?

Ostatecznie zatem, jedynym argumentem firm nadal jest po prostu wyższa płaca (dla 76% pracowników to jest główny argument zmiany pracy).

A przecież spędzamy w pracy tak dużo czasu, że staje się naszym drugim domem. A często wręcz pierwszym. Byłoby bardzo niekorzystne dla kondycji firmy, gdyby przebywanie w nim nie było dla pracowników przyjemne.

I tutaj właśnie pojawia się moja propozycja. W sposób empiryczny, metodą wielu prób i błędów – doszedłem ostatecznie do miejsca, w którym korzystam z szeregu rozwiązań w pracy – z którymi się nie spotkałem w korporacjach. Wypracowałem model zdrowej produktywności, która sprawia, że każdego dnia budzę się z przyjemnością, myśląc o kolejnych wyzwaniach, które mnie czekają.

Odpowiedzi, które poznasz w trakcie WZE

W trakcie Warsztatów przekażę Tobie m.in.:

 • Jak poukładać zespół w taki sposób, aby zmniejszyć tarcia wewnątrz grup i umożliwić bardziej harmonijną komunikację w ich obrębie?
 • Jak przełożyć wiedzę na temat typów osobowości na konkretne rozwiązania wewnątrz organizacji?
 • W jaki sposób wspomagać pracę zespołów członkami innych grup i kto w czym będzie pomocny, a czego lepiej, żeby nie ruszał?
 • Jak motywację zewnętrzną wzbogacić o czynniki motywacji wewnętrznej?
 • Jak zyskać przewagę konkurencyjną i uwolnić się od licytacji na wysokość wypłaty oraz ilość średnio przydatnych benefitów?
 • Jak zgramifikować listy To Do, aby nawet rutynowe czynności dawały ten zastrzyk nagrody z ich wykonania?
 • Jak organizować listy To Do tak, aby były skutecznie realizowane?
 • Jak ocenić kluczowe kroki dla projektu?
 • Jak użyć wiedzy na temat swoich mocnych i słabych stron własnego typu osobowości, aby skutecznie komunikować się z innymi członkami zespołu?
 • Dlaczego Twoi pracownicy pracują efektywnie zaledwie 3-4 h dziennie i jak w zdrowy sposób można to poprawić?
 • Dlaczego dieta Twoich pracowników ma bezpośrednie przełożenie na wyniki Twojej firmy i co możecie zrobić, żeby to poprawić?
 • W jaki sposób możesz prosto zmniejszyć ilość zwolnień lekarskich, poprawić stan zdrowia i samopoczucie swoich pracowników?
 • Jak pozbyć się, a przynajmniej ograniczyć, powtarzające się bóle głowy, zmęczenie, wiecznego niedospanie i inne przykre dolegliwości, które ograniczają odczuwanie satysfakcji z pracy?
 • Jak skutecznie zarządzać i optymalizować czas pracy, a jednocześnie dać pracownikom więcej swobody, bez strat na efektywności?
 • I inne…

Praca ma sprawiać przyjemność

Dzięki tym rozwiązaniom, które wdrożyłem do swojego stylu pracy – pracuję tak, jakbym grał w grę komputerową, a nie tak, jakbym wykonywał ją za karę. To jest esencja motywacji. Chcieć coś robić samemu z siebie. Mieć motywację wewnętrzną, a nie zewnętrzną.

Stosowanie wyłącznie tej drugiej wypala razem z pracownikiem bardzo szybko. Ta pierwsza pracownika i jego motywację buduje i umacnia.

Dlatego nie zamierzam nikogo „motywować”, ani „coachingować”. Po 17 latach zajmowania się praktycznym rozwojem osobistym i przetestowaniu ponad 50-ciu różnych metod – jestem prawdopodobnie jednym z najbardziej cynicznych ludzi w tej dziedzinie.

Ponieważ wiem, jak wiele bzdur, nieprawd, przekłamań i teorii bez pokrycia funkcjonuje w branży szkoleniowo-coachingowej. Jak wiele „wielkich” coachów swoją wielkość kończy na wielkiej literze swojego imienia i nazwiska.

17 lat temu nie wiedziałem jeszcze, jak wiele ściem, półprawd i teorii bez pokrycia przyjdzie mi zweryfikować.

Mnie pozostaje się cieszyć, że mam to już za sobą. Tobie, że nie musisz przechodzić przez to samo, tylko skorzystać z wniosków końcowych tego procesu.

W trakcie Warsztatów Zdrowej Efektywności Twoja organizacja może przejść głęboką metamorfozę. Inne poukładanie elementów, w przypadku budowania zespołu, działa na podobnej zasadzie, jak w fotografii >>

Czysta praktyka

Dlatego właśnie w trakcie Warsztatów Zdrowej Efektywności przekazuję wyłącznie to, co wiem i zweryfikowałem, że działa. Dzielę się szeregiem bardzo praktycznych rozwiązań w zakresie działań indywidualnych, jak i pracy zespołowej, które sam z sukcesami stosuję.

Rozwiązań, które każda organizacja jest w stanie błyskawicznie i w zasadzie już w trakcie Warsztatów wdrożyć do swojego stylu pracy.

Chcę, żeby moją wielkość mierzono sukcesami moich klientów. Dlatego interesują mnie wyłącznie konkretne działania i realna poprawa jakości funkcjonowania organizacji, do której wchodzę.

Natomiast największą nagrodą dla mnie będzie informacja – że ludzie z Waszej organizacji po prostu polubili przestrzeń, atmosferę i styl pracy, który wypracujemy w trakcie Warsztatów Zdrowej Efektywności.

Plan działania

Plan działania jest prosty – sami zdecydujecie, jak głęboko będziecie chcieli pójść w optymalizacji pracy swojej organizacji. Standardowy bieg spotkań wygląda mniej więcej według tego modelu:

 • Wykład dla całej organizacji
  I SPOTKANIE
 • Warsztaty dla grup pracowników
  II - IV SPOTKANIE
 • Warsztaty dla zespołu managerów
  V SPOTKANIE
 • Warsztaty dla kadry dyrektorskiej
  VI SPOTKANIE
 • Spotkanie podsumowujące
  VII SPOTKANIE
  Spotkanie podsumowujące cały proces i oceniające jego efekty. Zwykle 1-3 miesiące po serii wcześniejszych spotkań.

Oczywiście model jest pewnym standardem, który możemy dopasować logistycznie wedle potrzeb i możliwości. Możemy rozłożyć ten proces w czasie, albo też zrobić 2 lub 3 spotkania w ciągu jednego dnia.

Możliwości są szerokie. Dla mnie najważniejszy jest efekt końcowy. Największą nagrodą dla mnie jest usłyszeć, że ludzie przychodzą do pracy w Waszej organizacji z przyjemnością.

Wówczas wiem, że moja misja została zakończona sukcesem!

ZAMÓW WARSZTATY!

Chcesz przeprowadzić Warsztaty Zdrowej Efektywności w swojej organizacji? Skontaktuj się ze mną, daj znać, czego potrzebujesz i ustalimy szczegóły naszej współpracy!