+48 720 745 201

THOUGHT-O-GRAPHY

Thought-o-Graphy

Widzisz właśnie prawdopodobnie najlepsze narzędzie rozwojowe – które łączy trening mentalny, terapię mentalną, profilaktykę zdrowotną oraz fotografię – w jeden proces, który błyskawicznie zbuduje świadomość tego, jaki posiadasz potencjał i co możesz z nim zrobić!

ETAP I: PRZYGOTOWANIE

Ubrania, makeup, fryzura, stylizacje

Na sam początek potrzebujemy zdjęcia Twojej twarzy. Samo zdjęcie i jego jakość nie ma znaczenia, tak długo, jak jest widoczna. Dlaczego? Ponieważ ona będzie najważniejsza w trakcie sesji, a jednocześnie bardzo dużo mówi o człowieku. I przede wszystkim daje jakiś punkt odniesienia, z kim pracujemy. To także podstawa, żeby określić kolorystykę i optymalne stylizacje do każdego etapu.

Na tym etapie potrzebujemy zdjęcia twarzy, a następnie szukamy pasujących do każdego etapu ubrań i w miarę możliwości fryzury oraz makijażu.

Więcej o samym przebiegu sesji dowiesz się z naszego PORADNIKA >>

Test osobowości

Dodatkowym źródłem informacji przed sesją jest test osobowości, który daje znakomite rezultaty, a jednocześnie stanowi źródło inspiracji dla samej sesji oraz stylizacji w pierwszym etapie. Tak przygotowani możemy zacząć nasz proces tworzenia thought-o-graphii. Swój typ osobowości sprawdzisz za darmo tutaj:

www.16personalities.com >>

ETAP II: PIERWSZE KROKI

Sesja foto cz. 1: Codzienność

Na tym etapie zaczynamy od tego, co jest Tobie najbliższe i najbardziej naturalne. Twoja codzienna stylizacja, makeup, fryzura, charakter – to wszystko, co ludzie widzą, kiedy Cię spotykają osobiście. Oczywiście dopracowane pod kątem Twojego typu osobowości i pasujące kolorystyką do fizjonomii.

W trzeciej części naszego poradnika znajdziesz przydatne informacje na temat kolorów oraz stylizacji na sesję zdjęciową >>

ETAP III: CIAŁO

Stan zdrowia

Znamy już Twój charakter oraz predyspozycje. Czas poznać stan Twojego organizmu.

Na początek sprawdzamy za pomocą bardzo prostego badania Twoje BMI, proporcje tkanki tłuszczowej i mięśni, poziom spoczynkowego zapotrzebowania kalorycznego, nawodnienie organizmu oraz inne ważne parametry – w sumie 18 różnych czynników decydujących o naszym samopoczuciu fizycznym każdego dnia.

Dodatkowo poznamy pH ustroju, aby zobaczyć, jaki jest poziom obciążeń w organizmie i jak dużo toksyn musi filtrować.

Powyższe informacje powiedzą nam o tym, jak dbasz o swój organizm i na co warto zwrócić uwagę, ponieważ znaczące odchylenia od normy stanowią ważne sygnały alarmowe o tym, gdzie masz największe ryzyka dla swojego zdrowia.

Kolejnym ryzykiem jest stan naszego organizmu i jego poszczególnych organów. Irydologia to bardzo ciekawa dziedzina wiedzy, która opiera się na empirycznym zweryfikowaniu, że w tęczówce oczu odbija się stan naszych organów wewnętrznych.

Okazuje się, że oczy to nie tylko zwierciadło duszy, ale może przede wszystkim – naszego ciała i tego, w jakim stanie się znajduje.

Dzięki temu możemy się przyjrzeć i namierzyć potencjalne ryzyko zdrowotne, z którego zwykle nie zdajemy sobie  sprawy, dopóki nie jest już za późno na zapobieganie. Dzięki temu etapowi będziemy wiedzieć, w jakim kierunku warto popracować i na co zwrócić uwagę w kwestiach własnego zdrowia oraz skutecznej profilaktyki.

Dzięki temu zyskasz konkretną wiedzę oraz wskazówki, jak prosto oraz przystępnie poprawić swój stan zdrowia i samopoczucie każdego dnia. A być może uda się także zapobiec czemuś, co z czasem mogłoby się przerodzić w znacznie poważniejszy problem zdrowotny. A zdrowie jest przecież najważniejsze!

ETAP IV: UMYSŁ

Diagnostyka mentalna

Nasze zdrowie składa się jednak nie tylko z części fizjologicznej. Umysł jest równie ważny. Ciało i umysł są ze sobą nierozerwalnie połączone.

Dlatego właśnie wiedza o stanie zdrowia fizjologicznego, jest także znakomitym punktem wyjścia do zrozumienia, co się dzieje za zasłoną umysłu.

Nasze wewnętrzne zmagania, nasze słabości – są także kluczem do zrozumienia źródła naszej siły. Ponieważ kiedy je pokonamy – to tak, jak byśmy weszli na wyższy poziom naszej postaci w tej grze zwanej życiem.

Pomocne w tym celu będzie nam znakomite, aczkolwiek często niezrozumiane narzędzie – jakim jest totalna biologia/recall healing.

Niezrozumiana jest w tym zakresie, że jest doskonałym narzędziem do diagnostyki mentalnej części naszych wyzwań zdrowotnych – ale zbyt często używana jest, jako swoisty “lek na wszystko”, którym bez żadnych wątpliwości nie jest i nigdy nie był.

Jednak, jako narzędzie diagnostyczne znacząco przyspiesza proces dotarcia do naszych kluczowych wyzwań w życiu. Spraw, które stanowią naszą największą trudność, a jednocześnie których pokonanie stanowi źródło naszej mocy, naszej wyjątkowości.

Terapia Mentalna & Sesja Foto cz. 2: Punkt mocy

Diagnostyka mentalna stanowi dla nas punkt wyjścia w odkrywaniu Twoich wyzwań oraz rozmowy, która pomoże Tobie odkryć, gdzie leżą rozwiązania.

To właśnie w obrębie tej rozmowy, usłyszysz co jakiś czas dźwięk migawki. To są te prawdziwe, szczere ujęcia, które pomogą Tobie zobaczyć to, o czym rozmawiamy z dystansu. Zobaczyć siebie i swoje uczucia z nowej perspektywy. Spojrzeć z zewnątrz na Twoje silne wewnętrzne odczucia.

To jednocześnie prawda, która u odbiorcy wyselekcjonowanych ujęć z tego etapu – odkrywa podobne emocje, uczucia i moc. Moc, której szukamy w Tobie w trakcie Terapii Mentalnej…

ETAP V: PEŁNY OBRAZ

Analiza SWOT

Na tym etapie znamy już Twój typ osobowości, odkryliśmy Twoją atrakcyjność, poznaliśmy także Twoje największe wyzwania, które stanowią klucz do Twojej prawdziwej mocy. Czas to podsumować, odprężyć się i docenić proces, który przeszliśmy do tego etapu.

Teraz czas na odpoczynek. A w międzyczasie zapisujemy najważniejsze elementy w tabelce SWOT, czyli Mocne (Strenghts) i Słabe Strony (Weaknesses), Szanse (Opportunities) oraz Zagrożenia (Threats).

Dzięki temu będziemy mogli na sam koniec wyznaczyć listę celów oraz kroków, które warto podjąć krótko i długofalowo, aby pójść naprzód w życiu.

Sesja foto cz. 3: Zmysłowość

Za Tobą bardzo długa i intensywna podróż. Jest w Tobie siła. Jest w Tobie gotowość do pokonania swoich słabości. Jest w Tobie niezwykła energia. Twój unikalny i wyjątkowy obraz. Twoja prawda. Czas ją pokazać…

Na tym etapie odkrywamy więcej ciała, szukamy jego najlepszych stron, szukamy tego, co w Tobie atrakcyjne, natomiast ukazujemy to ze smakiem. Zawsze szanując granice Twojej intymności. Zostawiając większość jedynie wyobraźni, ale dając wystarczająco dużo, aby ją obudzić.

To są te ujęcia, które możesz na przykład podarować ukochanej osobie w spokoju o jej komfort, ponieważ będzie oczywiste, że odpowiednie granice zostały zachowane.

W naszym poradniku znajdziesz specjalny artykuł poświęcony temu, jak się przygotować do sesji zmysłowej >>

Naturalnie ta część nie jest obowiązkowa – Ty zdecydujesz, czy zechcesz z niej skorzystać.

ETAP VI: PODSUMOWANIE

Sesja foto cz. 4: Odpoczynek

Za Tobą najtrudniejszy etap. Twój charakter, Twoja siła, Twoje słabości, Twoja zmysłowość. Twoja wyjątkowość. Czas złapać oddech.

W trakcie tej części sesji chcemy nawiązać do tego, co Cię relaksuje, co lubisz robić, kiedy odpoczywasz. Wystarczy prosty symbol, gadżet, coś, co pomoże Tobie poczuć się dobrze i wrzucić na luz. Pokazać Twoją swobodną, nieskrępowaną radość i zabawę.

Przegląd doświadczenia

Za Tobą bardzo intensywne doświadczenie. Z całą pewnością masz też serię znakomitych ujęć. Pamiętaj, że w życiu nie chodzi o perfekcję, ale o to, żeby robić postępy. A efekty zawsze przychodzą z czasem. Co z pewnością ma także odzwierciedlenie na naszych zdjęciach.

Na tym etapie przeglądamy ujęcia, omawiamy cały proces i szukamy kluczowych momentów tego doświadczenia. Dzięki temu mamy dosłownie i w przenośni – znakomity obraz Ciebie, jako osoby.

Na tym etapie już tylko od Ciebie zależy, czym i z kim będziesz się dzielić. Natomiast z całą pewnością będzie to wyjątkowe.

Sesja foto cz. 5: Pożegnanie

Mamy już wszystko. Czas na kilka pożegnalnych ujęć. Wbrew pozorom, czasem właśnie na tym etapie powstają najlepsze ujęcia.

Bez stresu, mamy już wszystkie potrzebne ujęcia i informacje. Często to rozluźnienie połączone ze świadomością obudzoną przez tą całą podróż – owocują kilkoma ostatnimi obrazami.

Często równie zapadającymi w pamięć, co wcześniejsze etapy tego procesu. Odpręż się, to wszystko. Za nami niezwykła podróż. Teraz nareszcie masz okazję zobaczyć swój prawdziwy potencjał!

ETAP VII: CEL PODRÓŻY OSIĄGNIĘTY

Mamy to!

Na zakończenie zgrywamy na Twojego pendrive’a wszystkie zdjęcia wykonane w trakcie sesji. Jako wspomnienie, ale także punkt analizy oraz dalszej pracy nad Twoją mocą. To żywy dowód na proces oraz drogę, którą była Twoim udziałem w trakcie Thought-o-Graphy.

Najlepsze 12 ujęć zostaje wybranych (przeciętnie 2 z każdej stylizacji + 2 dodatkowe), a następnie trafiają do obróbki. Wkrótce – przeciętnie w ciągu 1-3 tygodni – otrzymujesz zdjęcia, które z pewnością zaskoczą Ciebie i Twoich bliskich, a jednocześnie będą wyjątkową pamiątką ważnego etapu w Twoim życiu. W podobnym czasie otrzymujesz także dokument podsumowujący proces, zawierający dokumentację fotograficzną oraz listę rekomendacji i działań, które warto wykonać, aby pójść naprzód w swoim życiu.

Ostatecznie – o to właśnie chodzi w Thought-o-Graphy – aby zatrzymać w kadrze prawdę o Tobie na obecnym etapie życia, a jednocześnie pomóc Tobie pójść naprzód. Wejść na wyższy level w grze zwanej życiem. Rozwinąć Twój prawdziwy potencjał!

CENNIK

KONTAKT