+48 720 745 201

PHOTOSHOOT: Domi & Team

PHOTOSHOOT: Domi & Team
January 16, 2019 Mikołaj Tesla
In PHOTOSHOOT

Jest takie powiedzenie, że dobrymi intencjami piekło jest wybrukowane. Niestety dobre intencje mają to do siebie, że bez dobrej komunikacji niewiele znaczą. Smutne dla mnie jest to, że jedna z najlepszych sesji, jakie zrobiłem w trakcie swojej edukacji fotograficznej – była jednocześnie jedną z tych bardziej przykrych. Mimo, że same zdjęcia są znakomite…

To była jedna z tych sesji, które były ważną lekcją na drodze do obecnego poziomu. Przede wszystkim odnośnie pracy już po sesji, kiedy mamy do dyspozycji jedynie ograniczone, elektroniczne narzędzia do kontaktu. Kiedy dochodzi do tego spora grupa osób, perfekcjonizm i niedopowiedzenia – mamy gotowy scenariusz na małą katastrofę komunikacyjną.

Dlatego dzisiaj wiem już, że w przypadku zdjęć grupowych – najlepiej jest wyznaczyć tylko jedną osobę, która będzie odpowiadała za kontakt na linii klienci – fotograf. Jak to mówią, człowiek uczy się na błędach. Ale najlepiej robić to na cudzych.

Natomiast co do samych efektów sesji – uważam, że zrobiliśmy znakomitą robotę. Nawet, mimo utrudnionych warunków oświetleniowych.

Zresztą sama sesja przebiegła bardzo dobrze. Szczególnie zadowolony jestem z samej koncepcji, jako, że Dominika wraz z zespołem uprawia Twerk – czyli dosyć, hmmm… agresywną formę tańca bogatą w odważne ruchy pośladków. Dlatego sesja, w której dominującym tematem była właśnie kobiecość i subtelność – była, uważam, strzałem w dziesiątkę.

Ale ponieważ to był jeszcze bardzo wczesny etap mojej kariery fotograficznej – braki sprzętowe dały o sobie znać. Przede wszystkim w postaci braku dobrego światła. Więc bazowaliśmy na świetle zastanym. Co niestety w wielu przypadkach niekoniecznie było korzystne.

Światło wpadające przez okno dawało nam różne, nierównomierne i zmieniające się w czasie oświetlenie. A jednocześnie gdziekolwiek indziej na sali – nie było wystarczająco jasno, żeby zrobić dobre zdjęcia. Ale właśnie to ciągle zmieniające się światło zaowocowało jednym z najbardziej unikalnych ujęć, jakie udało mi się uchwycić. Mianowicie to poniżej…

Czasami przypadek potrafi odegrać ogromną rolę w efekcie końcowym danej produkcji. Pogoda potrafi zrobić czasami bardzo dużą niespodziankę i tak było również w przypadku Sesji PHOTO & VIDEO Kornelii „Kiki” Kostek >>

Chcesz się przygotować do sesji zdjęciowej? Skorzystaj z naszego poradnika i zamów swoją sesję w Thought-o-Graphii!

Nie wyglądam dobrze na zdjęciach” – obalamy największy mit fotografii | Poradnik cz. 1/7 >>

Co Warto Wiedzieć Przed Sesją Zdjęciową? | Poradnik cz. 2/7 >>

O kolorach, czyli jak przygotować stylizacje? | Poradnik cz. 3/7 >>

Jak znaleźć dobry balans, między pozowaniem, a naturalnością? | Poradnik cz. 4/7 >>

Sesja zmysłowa – co warto wiedzieć? | Poradnik cz. 5/7 >>

Lista kroków do wykonania przed sesją | Poradnik cz. 6/7 >>

Jak zamówić sesję i jak pomóc innym dzięki temu doświadczeniu? | Poradnik 7/7 >>