+48 720 745 201

PHOTO & VIDEO: Kornelia “Kiki” Kostek

PHOTO & VIDEO: Kornelia “Kiki” Kostek
January 13, 2019 Mikołaj Tesla
In PHOTOSHOOT, VIDEO

Nasze pierwsze spotkanie z Kornelią było okazją, żeby się poznać. Ale także, żeby zrobić jeden z pierwszych filmów promocyjnych dla modelki. Nie kryję, że byłem już bardzo zadowolony pod koniec sesji z efektów. I wtedy wydarzyło się coś nieoczekiwanego! Zresztą zobaczcie sami…

Czasami na planie zdjęciowym dzieją się rzeczy, których nie da się zaplanować. Przez większość czasu niebo było czyste i w zasadzie bezchmurne. Nic nie zapowiadało ulewy, która przyszła w perfekcyjnym momencie.

Właściwie mieliśmy już cały potrzebny materiał, żeby móc zakończyć dzień zdjęciowym. Po czym prysznic z nieba dał nam tą jedną, wyjątkową scenę na samym końcu – której nie bylibyśmy w stanie zaplanować. A efekt? Chyba nie trzeba nic więcej dodawać…

Właśnie na tym polega umiejętność improwizacji i korzystania z tego, co akurat mamy do dyspozycji. I to są właśnie te szczególne momenty, których nie da się właściwie powtórzyć. Dzięki czemu to nagranie już zawsze będzie na swój sposób wyjątkowe i unikalne.

Oczywiście oprócz nagrania wideo – zrobiliśmy także sporo przyjemnych ujęć.

Jak to mówią – szczęście sprzyja przygotowanym. Natomiast jedno zdjęcie z tej sesji doskonale nadało się także do testów nowego oprogramowania, które jakiś czas później uzyskałem. I nie kryję, że efekt bardzo mi się spodobał.

Dzięki temu na sesję wystarczy tylko lekki makijaż – a tak naprawdę dopiero patrząc na efekt końcowy samego zdjęcia, jego klimat i kontekst – możemy dobrać taki look, jaki nam akurat odpowiada. Fenomenalna możliwość!

Tak wyglądało zdjęcie po wstępnej obróbce.

W takim stylu obrobiłem to zdjęcie pierwotnie. Trochę desaturacji, mocniejszy kontrast – generalnie surowszy, stylizowany na filmowy, klimat.

Natomiast to zdjęcie powstało, kiedy upgradowałem posiadane oprogramowanie o soft, dzięki kóremu mogę dodać makeup już w postprodukcji. Jakkolwiek by to nie brzmiało – uwielbiam się nim bawić!

Jeżeli ciekawią Cię efekty naszego kolejnego spotkania – zobacz przełomową dla mnie Sesję PHOTSHOOT: Kornelii “Kiki” Kostek >>

Chcesz się przygotować do sesji zdjęciowej? Skorzystaj z naszego poradnika i zamów swoją sesję w Thought-o-Graphii!

Nie wyglądam dobrze na zdjęciach” – obalamy największy mit fotografii | Poradnik cz. 1/7 >>

Co Warto Wiedzieć Przed Sesją Zdjęciową? | Poradnik cz. 2/7 >>

O kolorach, czyli jak przygotować stylizacje? | Poradnik cz. 3/7 >>

Jak znaleźć dobry balans, między pozowaniem, a naturalnością? | Poradnik cz. 4/7 >>

Sesja zmysłowa – co warto wiedzieć? | Poradnik cz. 5/7 >>

Lista kroków do wykonania przed sesją | Poradnik cz. 6/7 >>

Jak zamówić sesję i jak pomóc innym dzięki temu doświadczeniu? | Poradnik 7/7 >>