+48 720 745 201

Sesja zmysłowa – co warto wiedzieć? | Poradnik cz. 5/7

Sesja zmysłowa – co warto wiedzieć? | Poradnik cz. 5/7
January 22, 2019 Mikołaj Tesla
In PORADNIK

Każdy ma swoje granice i ustawia je wedle własnego uznania. Moim zdaniem jest w pierwszej kolejności określić wyraźnie, gdzie leżą Twoje. A następnie w obrębie tej przestrzeni, którą mamy do dyspozycji – wydobyć z Ciebie naturalne piękno. Na co dzień często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wielką mocą dysponujemy. Często potrzebujemy odkryć więcej, aby zobaczyć i poczuć więcej.

Przede wszystkim pamiętaj, że to zupełnie naturalne, że na początku możesz się czuć onieśmielona. Wychodzę z założenia, że jeżeli masz poczuć się komfortowo w trakcie sesji i mi zaufać – podstawową zasadą, którą się kieruję jest ta, że nie robię nic, z czym nie czułbym się komfortowo, gdyby moja partnerka brała w tym udział.

Dlatego na pewno ucieszy Cię fakt, że w Thought-o-Graphii wierzymy w zasadę, że mniej znaczy więcej, a wyobraźnię odbiorcy najlepiej jest pobudzać niedopowiedzeniami. Dać odbiorcy przestrzeń dla wyobraźni.

Na samym początku kluczem jest decyzja – ile chcesz pokazać odbiorcy oraz ile chcesz odkryć na planie.

Możesz w sposób widoczny odkryć swoje ciało. Ale równie dobrze możesz zostawić coś na wierzchu, albo okryć się czymś.

Tak zrobiliśmy w przypadku tej sesji. W moim odczuciu – to ujęcie działa znacznie silniej na wyobraźnię odbiorcy – niż gdybyśmy tam mieli samą bieliznę.

Takie rzeczy, jak biżuteria, czy skórzana kurtka na nagim ciele – zawsze będą dobrze wyglądać. Na samej skórze z kolei, trochę oliwki także doda kilka punktów do atrakcyjności.

Kiedy mamy już stylizację – nadal mamy spory zakres możliwości. Możesz zrobić odważniejszy krok, a jednocześnie ukryć go przed widzem w światło-cieniu.

Możemy pokazać więcej Twojej sylwetki, ale możemy też odkrywając więcej ciała – jednocześnie ukryć tą nagość i zostawić przestrzeń dla wyobraźni odbiorcy.

Natomiast pamiętaj, że to, co zawsze będzie najbardziej sexy – to przede wszystkim Twoja pewność siebie i poczucie komfortu w Twoim własnym ciele. Dlatego tak ważne jest, żebyś dobrała takie stylizacje, pozy i dodatki – które wydobędą to z Ciebie.

Zapewniam Cię, że lepiej pokazać mniej ciała, ale z pewnością siebie i ciekawą energią – niż więcej, ale bez odpowiednich emocji.

Zmysłowość jest przede wszystkim manifestacją Twojej wewnętrznej siły oraz piękna. Zrobię, co w mojej mocy, aby Tobie w tym pomóc – ale ostatecznie to Ty będziesz kierować tym doświadczeniem. Ja ze swojej strony natomiast, będę Tobie asystował w tym procesie i pomagał odnaleźć to, co w Tobie najpiękniejsze.

Czasami wystarczy opuścić ramiączko, może trochę większy dekolt – natomiast resztę robi przede wszystkim Twoja energia. Feeling, który płynie ze zdjęcia. Tego nie da się podrobić. I to w zupełności wystarcza, żeby zrobić znakomitą sesję zmysłową.

Najsilniejsze emocje u odbiorcy biorą się z niedopowiedzeń i “niedopokazań”. Dlatego najważniejsze, żebyś czuła się swobodnie i akceptowała swoje ciało, swoje niedoskonałości, ale też znała swoje atuty i świadomie, ze smakiem je odkryła przed widzem.

Wówczas stworzymy zdjęcia, których moc będzie zdolna dosłownie zawładnąć wyobraźnią i zostawić w niej trwały ślad. Coś, co będzie się po prostu pamiętać…

Chcesz się przygotować do sesji zdjęciowej? Skorzystaj z naszego poradnika i zamów swoją sesję w Thought-o-Graphii!

Nie wyglądam dobrze na zdjęciach” – obalamy największy mit fotografii | Poradnik cz. 1/7 >>

Co Warto Wiedzieć Przed Sesją Zdjęciową? | Poradnik cz. 2/7 >>

O kolorach, czyli jak przygotować stylizacje? | Poradnik cz. 3/7 >>

Jak znaleźć dobry balans, między pozowaniem, a naturalnością? | Poradnik cz. 4/7 >>

Sesja zmysłowa – co warto wiedzieć? | Poradnik cz. 5/7 >>

Lista kroków do wykonania przed sesją | Poradnik cz. 6/7 >>

Jak zamówić sesję i jak pomóc innym dzięki temu doświadczeniu? | Poradnik 7/7 >>