+48 720 745 201

PHOTOSHOOT: Paulina Jelicik

PHOTOSHOOT: Paulina Jelicik
January 21, 2019 Mikołaj Tesla
In PHOTOSHOOT

Na planie zdjęciowym nie ma nic ważniejszego, niż zaufanie między fotografem, a osobą fotografowaną. Dlatego, że to, co zawsze widać na zdjęciach w pierwszej kolejności – to przede wszystkim kontakt między osobami po obu stronach obiektywu. I sesja z Pauliną, z którą znamy się ponad pół życia – jest tego doskonałym dowodem.

To, że jest dobra chemia po obu stronach obiektywu – łatwo rozpoznać po tym, że właściwie już pierwsze zrobione ujęcie jest dobre.

Na początku zawsze robię kilka ujęć, żeby sprawdzić światło, ostrość i to, jak to wszystko wygląda na dużym ekranie. W momencie, w którym już tych pierwszych kilka ujęć jest dobrych – wiem, że czeka nas bardzo dobra sesja.

Jak widać na zdjęciach poniżej – tak właśnie było. Dlatego na swój sposób ucieszyłem się, że mieliśmy tylko jedną stylizację. Bo przy większej ilości – pojawia się klasyczny problem „klęski urodzaju”.

To jest chyba najmniej przyjemna część całego procesu. Konieczność odrzucenia dobrych zdjęć, żeby wybrać tylko te najlepsze. Mimo, że tak wiele z nich jest dobrych.

I wbrew pozorom – te klęski urodzaju wcale nie pojawiają się tylko przy pracy z profesjonalnymi modelkami. To są doświadczenia, które miały miejsce w pracy z osobami, które miały ze mną jedne z pierwszych sesji zdjęciowych.

Zresztą – to dotyczy zdecydowanej większości osób z mojego pierwszego TOP 10 „Etap Nauki” >>, gdzie znajdziesz także zdjęcie Pauliny z naszej poprzedniej sesji.

Chcesz się przygotować do sesji zdjęciowej? Skorzystaj z naszego poradnika i zamów swoją sesję w Thought-o-Graphii!

Nie wyglądam dobrze na zdjęciach” – obalamy największy mit fotografii | Poradnik cz. 1/7 >>

Co Warto Wiedzieć Przed Sesją Zdjęciową? | Poradnik cz. 2/7 >>

O kolorach, czyli jak przygotować stylizacje? | Poradnik cz. 3/7 >>

Jak znaleźć dobry balans, między pozowaniem, a naturalnością? | Poradnik cz. 4/7 >>

Sesja zmysłowa – co warto wiedzieć? | Poradnik cz. 5/7 >>

Lista kroków do wykonania przed sesją | Poradnik cz. 6/7 >>

Jak zamówić sesję i jak pomóc innym dzięki temu doświadczeniu? | Poradnik 7/7 >>