+48 720 745 201

PHOTOSHOOT: Nela Phoebe

PHOTOSHOOT: Nela Phoebe
January 17, 2019 Mikołaj Tesla
In PHOTOSHOOT

Z Kornelią mieliśmy dotychczas dwie sesje. To jedna z tych osób, które wyglądają nieco niepozornie w pierwszej chwili. Po czym wystarczy spojrzeć na ekran aparatu, żeby zobaczyć prawdziwą magię.

Na początek najlepszy dowód na to stwierdzenie.

Obstawiam, że gdybym powiedział Tobie, że to zdjęcie zostało zrobione gdzieś na pustyni z modelką z Azji – zapewne nie spotkałoby się to z żadnym niedowierzaniem. A jednak, w rzeczywistości – to zdjęcie zostało zrobione w piaskownicy w parku w Bydgoszczy. Z naszą lokalną, słowiańską dziewczyną o polskich korzeniach.

I takich nieplanowanych, kreatywnych akcji było więcej w trakcie tej sesji. Ot, chociażby to, że zagadaliśmy do stadniny, która się znajdowała tam w parku i w ten sposób mamy świetne ujęcia z koniem. Bardzo sobie cenię odwagę i kreatywność na planie – ponieważ tak długo, jak dbamy o bezpieczeństwo w tym wszystkim – czasami w ten sposób może powstać coś wyjątkowego. I z całą pewnością taka właśnie była ta nasza pierwsza wspólna sesja.

Jakimś dziwnym trafem – nasza druga sesja także była w parku, tyle, że już w innym mieście. I tam, mimo ograniczonych możliwości – kreatywność również dała o sobie znać. Tory kolejowe, niewielki plac zabaw, trochę drzew oraz Kornelia i jej niezwykłe bogactwo wyrazów przed kamerą.

Dlatego właśnie na pytanie, czy fotografia mi się choć trochę znudziła – odpowiadam, nie. Ani trochę. Zwłaszcza, kiedy pracuję z takimi osobami, jak Kornelia. Ponieważ nigdy nie wiem, czego się spodziewać i co zobaczę, kiedy przeglądam kolejną serię uchwyconych ujęć.

To trochę, jak odpakowywanie prezentów na święta. Znasz kogoś, komu się to znudziło? Ja też nie. I fotografia kojarzy mi się właśnie z tym. Odpakowywaniem prezentów, odkrywaniem kolejnych warstw, które można znaleźć za spojrzeniem, twarzą, emocjami. Coś unikalnego.

Coś, co uwielbiam w fotografii, ponieważ na filmie takie momenty gdzieś umykają i zlewają się w większy ciąg obrazów. Tutaj natomiast zatrzymujemy w czasie pewien moment, który czasami istnieje dosłownie ułamki sekund. I to wystarczy, żeby uchwycić coś wyjątkowego…

Chcesz się przygotować do sesji zdjęciowej? Skorzystaj z naszego poradnika i zamów swoją sesję w Thought-o-Graphii!

Nie wyglądam dobrze na zdjęciach” – obalamy największy mit fotografii | Poradnik cz. 1/7 >>

Co Warto Wiedzieć Przed Sesją Zdjęciową? | Poradnik cz. 2/7 >>

O kolorach, czyli jak przygotować stylizacje? | Poradnik cz. 3/7 >>

Jak znaleźć dobry balans, między pozowaniem, a naturalnością? | Poradnik cz. 4/7 >>

Sesja zmysłowa – co warto wiedzieć? | Poradnik cz. 5/7 >>

Lista kroków do wykonania przed sesją | Poradnik cz. 6/7 >>

Jak zamówić sesję i jak pomóc innym dzięki temu doświadczeniu? | Poradnik 7/7 >>