+48 720 745 201

PHOTOSHOOT: Nela Phoebe – Sesja Studyjna

PHOTOSHOOT: Nela Phoebe – Sesja Studyjna
July 1, 2019 Mikołaj Tesla
In PHOTOSHOOT

Są takie modelki, z którymi pracuję – gdzie jedyne na co mogę narzekać, to na klęskę urodzaju. Bo pracując z nimi naprawdę trudno się zdecydować później na to, które zdjęcia przerobić. Kornelia jest jedną z takich modelek właśnie. To zresztą właśnie w trakcie tej sesji uświadomiłem sobie, że możemy odpalić ciekawy projekt, o którym już kiedyś myślałem…

Nie pamiętam, ile czasu zajęło nam umówienie się na tą sesję. Oczywiście, jak to wszyscy dzisiaj najwyraźniej – wieczny niedoczas. Na całe szczęście zakończenie studiów (gratulacje!) uwolniło zasoby czasowe. Niestety zwykle oznacza to zderzenie się z rzeczywistością, ale to już temat na osobny materiał.

Tymczasem – spotkaliśmy się już, kiedy studio jest wyposażone i można śmiało działać i korzystać. A ta sesja jest doskonałym przykładem na posiadane możliwości. Co zresztą będzie bardzo przydatne przy okazji projektu, który ta sesja pomoże zainicjować. Ale o tym na końcu. Najpierw zdjęcia z sesji.

Ponieważ Kornelia potrzebowała kilku zdjęć do portfolio do zgłoszenia do szkoły aktorskiej – wybraliśmy coś w miarę neutralnego, co nie będzie tak „wyraziste” w swoim przekazie. Nie wiem czy to jest optymalna decyzja, w końcu do szkoły aktorskiej mogą szukać postaci wyrazistych właśnie. Ale nigdy nie wiadomo, w końcu żyjemy w Polsce, tutaj ludziom bardzo łatwo zazdrość ściska tyłek, więc lepiej zagrać bezpiecznie na start.

Ale co najważniejsze w trakcie tej sesji – przypomniałem sobie o pomyśle, który chodził za mną już wcześniej. Na Facebooku jest sporo grup przeznaczonych do sprzedaży, gdzie dziewczyny biorą ciuchy z hurtowni, focą się w nich, a później je sprzedają chętnym.

Także wiemy, że taki model biznesowy działa.

Przyznam szczerze, że nie rozumiem tego kobiecego wyścigu zbrojeń na to, która będzie miała więcej ciuchów, ani dlaczego ma to takie branie – natomiast wiem jedno – mogę to zrobić lepiej. A korzystając z tych możliwości oraz wiedzy, które mam, a także zaplecza ze strony mojego projektu BigBizBrain.com – mogę bardzo wygodnie zautomatyzować cały proces.

W zasadzie jedyne, co jest teraz do zrobienia – to znalezienie pierwszych partnerów z lokalnych sklepów i przeprowadzenie pierwszych testów. Możliwości jest sporo, zobaczymy, jak to wyjdzie w praktyce.

Natomiast wyglądać to będzie mniej więcej w ten sposób:

Obstawiam, że to będzie jeden z najprostszych projektów, jakie w swoim życiu zrobię. A jednocześnie będzie to pewnie jeden z największych sukcesów komercyjnych, jakie osiągnę. Wystartujemy, przetestujemy i na pewno na blogu pojawi się jakiś ciekawy case study na ten temat.

Chcesz się przygotować do sesji zdjęciowej? Skorzystaj z naszego poradnika i zamów swoją sesję w Thought-o-Graphii!

Nie wyglądam dobrze na zdjęciach” – obalamy największy mit fotografii | Poradnik cz. 1/7 >>

Co Warto Wiedzieć Przed Sesją Zdjęciową? | Poradnik cz. 2/7 >>

O kolorach, czyli jak przygotować stylizacje? | Poradnik cz. 3/7 >>

Jak znaleźć dobry balans, między pozowaniem, a naturalnością? | Poradnik cz. 4/7 >>

Sesja zmysłowa – co warto wiedzieć? | Poradnik cz. 5/7 >>

Lista kroków do wykonania przed sesją | Poradnik cz. 6/7 >>

Jak zamówić sesję i jak pomóc innym dzięki temu doświadczeniu? | Poradnik 7/7 >>