+48 720 745 201

BLOG Thought-o-Graphy

 • Jul012019

  PHOTOSHOOT: Nela Phoebe – Sesja Studyjna

  Są takie modelki, z którymi pracuję – gdzie jedyne na co mogę narzekać, to na klęskę urodzaju. Bo pracując z nimi naprawdę trudno się zdecydować później na to, które zdjęcia przerobić. Kornelia jest jedną z takich modelek właśnie. To zresztą właśnie w trakcie tej sesji uświadomiłem sobie, że możemy odpalić ciekawy projekt, o którym już kiedyś myślałem… (more…)

  Read more
 • May222019

  EVENT POTOGRAPHY: 30-STE URODZINY KRZYSZTOFA

  Zorganizowanie się na sesję zdjęciową w ciągu 24 godzin nie jest bardzo trudne. Ale nie jest też łatwe. Na dokładkę doszedł do ogarnięcia aspekt logistyczny. Także było trochę wyzwań do pokonania po drodze, ale zdjęcia z tej imprezy były tego warte! (more…)

  Read more
 • May212019

  PHOTOSHOOT: Sesja Personal Brandingowa dla AdrianPastuszak.pl

  Tak, jak w przypadku sesji z misiami – są takie projekty, gdzie nie da się po prostu wziąć fotek z internetu, żeby strona ładnie wyglądała. I właśnie tutaj wchodzą zalety tego, że jestem w stanie zrobić na stronie wszystko. Od samego zaplecza technicznego, przez opisy (lub pomoc przy nich), aż po wideo oraz zdjęcia. Ta sesja była częścią właśnie takiej kompleksowej realizacji. (more…)

  Read more
 • May212019

  PHOTOSHOOT: Sesja Produktowa dla TwójMiś.pl

  W przypadku stron internetowych, czy ogólnie rozumianej sprzedaży internetowej – znacznie mają dwie funkcje. Pierwsza, to na ile dobrze jest zrobiona od strony technicznej, na ile jest wygodna i zrozumiała dla klienta. Natomiast druga – to po prostu to, co widać. I tutaj sprawę rozwiązują dobre zdjęcia. (more…)

  Read more
 • May202019

  PHOTOSHOOT: Sesja korporacyjna dla OVB Jarocin

  Nie wiem, czy jest takie powiedzenie – ale moim zdaniem miarą dobrego fotografa nie jest to, czy robi dobre zdjęcia tym, którzy dobrze na zdjęciach wychodzą. Bo umówmy się, do tego wystarczy posiadać odpowiednie wyposażenie i umieć je obsługiwać. Co oczywiście łatwe nie jest, ale moim zdaniem miarą dobrego fotografa jest to, jak sobie radzi z tymi, którzy mają swoje mocne strony, ale zdjęcia niekoniecznie do nich należą. (more…)

  Read more
 • May202019

  TOP 10 ulubionych produkcji wideo #1: „Klient ogląda sercem”

  Po serii TOP 10 ulubionych fotografii – czas na pierwszy odcinek ulubionych produkcji wideo! Jest tego sporo i różnego typu. Od filmów inspiracyjnych, przez vlogi, aż po wizytówki wideo oraz lokowanie produktu. A na podium produkcje, z których jestem wyjątkowo dumny. Dlatego, że robią dokładnie to, co wideo do internetu powinno robić – poruszają emocje. Jak zresztą wszystkie pozycje w TOP 10! (more…)

  Read more
 • May132019

  Czy Patronite podzieli los Naszej Klasy?

  Tylko nie mów nikomu” – prawdopodobnie najważniejszy film, jaki powstał w Polsce po ’89 roku. Samego filmu nie da się zaatakować, bo jest za dobry. Więc będą atakować gdzie się da. Patronite, dzięki któremu zebrano fundusze na jego realizację – jest na linii strzału. Na wojnie zawsze w pierwszej kolejności atakuje się linie dostaw i komunikacji. Niestety realia są takie, że Patronite jest bliżej stania się drugą Naszą Klasą, niż drugim Facebookiem. I są ku temu bardzo konkretne powody. Czy się obronią? Czasu jest mało… (more…)

  Read more
 • May052019

  PHOTOSHOOT: Gosia Baran

  Jednym z częstszych powodów, dla których kobieta decyduje się na sesję zdjęciową – jest potrzeba przypomnienia sobie o swojej kobiecości. Zbyt często i zbyt łatwo rola matki, kucharki, sprzątaczki, pracownika, szefowej – przykrywają rolę kobiety. I właśnie wtedy dobra sesja zdjęciowa potrafi przypomnieć o tym, co ważne. O Twoim pięknie. Przypomnieć, co to znaczy być kobietą. I tak też było w tym przypadku… (more…)

  Read more
 • Mar032019

  TOP 10 ulubionych zdjęć #2: „Czas próby”

  Jak dużo problemów można mieć przy okazji sesji zdjęciowych? Okazuje się, że całkiem sporo. I drugi odcinek TOP 10 jest tego doskonałym przykładem. Przyznam szczerze, że dużo bardziej w tym zawodzie martwi mnie czynnik ludzki, niż techniczny. Ten drugi opanowałem już naprawdę przyzwoicie. Ten pierwszy zawsze jest nieprzewidywalny. I potrafi być prawdziwą próbą tego, czy faktycznie chcę się tym zajmować… (more…)

  Read more
 • Jan272019

  PHOTO & VIDEO: Klaudia Sikora

  Myślę, że to jest najbliżej, jak w życiu będę – aby stworzyć ujęcia, na których w zasadzie nie wiadomo, czy patrzy się na boginię, czy na diablicę. Natomiast druga część tej historii, to szalone i spontaniczne okoliczności tej sesji. Której w ogóle się nie spodziewałem, nie byliśmy na nią przygotowani – a jednak warto było nie iść spać wcześniej. Oj warto było… (more…)

  Read more
 • Jan222019

  Sesja zmysłowa – co warto wiedzieć? | Poradnik cz. 5/7

  Każdy ma swoje granice i ustawia je wedle własnego uznania. Moim zdaniem jest w pierwszej kolejności określić wyraźnie, gdzie leżą Twoje. A następnie w obrębie tej przestrzeni, którą mamy do dyspozycji – wydobyć z Ciebie naturalne piękno. Na co dzień często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wielką mocą dysponujemy. Często potrzebujemy odkryć więcej, aby zobaczyć i poczuć więcej. (more…)

  Read more
 • Jan212019

  O kolorach, czyli jak przygotować stylizacje? | Poradnik cz. 3/7

  Na dobre zdjęcie składa się wiele różnych czynników, natomiast jednym z najważniejszych zawsze będzie dobór kolorów. Oczywiście zawsze możemy sobie ułatwić życie i zrobić zdjęcia czarno-białe, te zwykle wyglądają bardzo dobrze. Ale kiedy chcesz dodać, czegoś ekstra – dobrze dobrany kolor potrafi zrobić bardzo wiele. (more…)

  Read more